Wyszukujesz psychologa w Rzeszowie? Nasza poradnia psychologiczna zapewni Ci pomoc!

STWARDNIENIE ROZSIANE – WYRACHOWANA CHOROBA

Stwardnienie rozsiane jest bardzo skomplikowaną i złożoną chorobą powodującą fizyczne i psychiczne zmiany. Objawia się ona postępującym paraliżem różnych części ciała. Chory jest nastawiony na zaskakujące go co jakiś czas zmiany, przy czym za każdym razem są to zmiany na gorsze. Może się zdarzyć, że po przebudzeniu się skonstatuje, że jakaś część jego ciała jest już bezwładna. Dlatego właśnie, poza fizycznym, choroba ta powoduje także bardzo poważne obciążenie psychiczne.

Oprócz niedowładu inne objawy towarzyszące stwardnieniu rozsianemu to spazmy, bóle i bezsenność. Za pomocą Musica Medica jesteśmy w stanie pomóc tym ludziom w stabilizacji emocjonalnej, ukojeniu bólów, uregulowaniu spastyki mięśni, a także w bezsenności.

Panią Renatę poznałem jeszcze za czasów mojej praktyki u profesora Alfreda Tomatisa. Jeździłem do niej na seanse terapeutyczne związane z metodą, którą wówczas poznawałem. Poza tym, że była świetną specjalistką, okazała się również insteresującą rozmówczynią. W trakcie jednej z rozmów dowiedziałem się o chorobie nękającej tę blisko siedemdziesięcioletnią kobietę. Mówiła, że ma ogromne kłopoty z chodzeniem, które nieustannie się pogłębiają i że spodziewa się jedynie, następującego co kilka lat, pogorszenia. Na dodatek nękały ją w nocy bardzo silne, uniemożliwiające zaśnięcie, bóle. Jednak nie okazywała ogarniającego ją z tego powodu przygnębienia. Renata była zawsze bardzo elegancko ubrana i sprawiała wrażenie pogodnej.

Wspólnie postanowiliśmy, że spróbujemy jej pomóc, stosując Musica Medica. Skonstruowałem w tym celu aparat wyposażony w aż cztery, a nie jak zwykle w dwa, przetworniki wibracji, które Renata przykładała w nocy do sprawiających jej szczególny ból miejsc, a mianowicie – do krzyża. Przyniosło jej to ulgę na tyle znaczącą, że zaczęła normalnie sypiać i przestała brać środki przeciwbólowe. Już od czterech lat stosuje Musica Medica jako codzienny zabieg pozwalający jej bez problemów zasnąć.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.